• doba dostupnosti cca 5 - 10 dní

L3DT Laserová gravírka/řezačka, 30x30 cm, 5,5W LD FAC (~18W LD), stavebnice, GRAVI30305500

Stavebnice přenosné laserové gravírky

10 999,00 Kč
S DPH
Počet
doba dostupnosti cca 5 - 10 dní

Přenosná laserová gravírka/řezačka s pracovní plochou 30x30 cm je šikovným pomocníkem při gravírování a řezání lehkých materiálů jako je papír, karton, plast, kůže, rohovina, bambus, balza, překližka. Díky nové technologii směrování laserového paprsku je laser výkonnější a přesnější, takže zvládne také gravírování nerezové ocele, lakované ocele nebo eloxovaného hliníku.

Výkonný 5,5W laser modré barvy (445nm) s FAC čočkou zvládne nejen gravírování materiálů jako je papír, umožňuje také řezání balzových plátů, překližky a plastů do tloušťky 4 mm jedním průchodem. Oproti technologii LD bez FAC, je pálící výkon výkon cca 3,5x vyšší, pálení je přesnější a rychlejší, velikost bodu je 0,08x0,08 mm a díky vyšší spojitosti paprsku dokáže proříznout materiál s tloušťkou až 4 mm bez známek rozptýlení paprsku. Řez je tak hladší, přesnější a méně opálený. Díky čtvercovému tvaru bodu a jeho minimálním rozměrům je stopa v obou osách stejná.

Gravírka je vybavena řídící jednotkou LKS, která umožňuje další vývoj a změny.

Součást balení

Sada pro stavbu konstrukce gravírky (hliníkové profily, spojovací materiál, plastové díly)

Řídící jednotka LKS

Propojovací kabely

Krokové motory

Modul laseru 5500mW LD-FAC, 445 nm (modrá barva)

Napájecí zdroj

Technická specifikace

Rozměry: 57 x 49 x 6 cm
Gravírovací plocha: 30 x 30 cm
Maximální gravírovací plocha při použití jiného způsobu uchycení řemenů: 30 x 36 cm
Maximální gravírovací plocha při použití jiné mechanické konstrukce: neomezeně
Výkon laseru: 5500 mW (stejný jako cca 18W technologie LD)
Vlnová délka laseru: 445 nm (viditelné spektrum, modrá barva)
Přesnost pozicování: 0,01 mm
Řídící jednotka: LKS
Podporovaný sw: LaserGRBL, EngraveMaster, LiteFire, BenBox a další
Materiály vhodné pro gravírování: papír, karton, plast, kůže, rohovina, bambus, balza, překližka, nerezová ocel 304, eloxovaný hliník, barvená ocel.
Materiály vhodné pro řezání: papír, karton, plast, kůže, bambus, dřevo, balza, překližka. Podle druhu materiálu lze řezat do tloušťky cca 10 mm.

Bezpečnostní upozornění

Pozor! Jedná se o výkonné laserové zařízení bezpečnostní třídy IIIB, které může způsobit vážné a trvalé poškození nebo úplnou ztrátu zraku, popálení a jiné úrazy, případně také smrt. 

S tímto zařízením nesmí pracovat děti bez dozoru odpovědné dospělé osoby. Při pobytu v místě aktivního zařízení vždy používejte ochranné brýle pro daný typ laseru. 

I odražený paprsek na vzdálenost několika metrů může způsobit trvalou slepotu!

Nikdy se nedívejte do laseru, a to ani s ochrannými brýlemi. Poškození zraku přímým pohledem do laseru ochranné brýle nezabrání. 

Zařízení nikdy nenechávejte pracovat bez dozoru a po ukončení práce zařízení vypněte hlavním vypínačem, případně jej odpojte od zdroje napájení. 

Laserový paprsek i jeho odraz může způsobit vznícení některých materiálu a hrozí vznik požáru a popálení. Při provozu zařízení může docházet ke generování kouře a zplodin z opracovávaného materiálu, proto vždy pracujte v dobře větraném prostoru. Ujistěte se také, že nemůže dojít ke spuštění požárního poplachu nebo hasícího systému.

Laser nikdy nepoužívejte jako ukazovátko, nesviťte na osoby, zvířata, automobily ani letadla. Hrozí vážná zranění, těžké nehody a smrt. Takovýto čin i ve stadiu pokusu je považován za trestný čin obecného ohrožení nebo terorismu a může být potrestán odnětím svobody od jednoho roku až po výjimečný trest.

GRAVI30305500

Ke stažení

Návod k obsluze

Laserová gravírka L3DT 3030 - Návod k obsluze

Ke stažení (1.35M)

Srovnání laserů

Popis rozdílů mezi lasery s FAC a bez FAC

Ke stažení (304.64k)